Wszyscy wiedzą, że trzeba pić dużo wody. „woda to zdrowie”, „zacznij dzień od szklanki wody”, „woda oczyszcza organizm”, „woda to życie”… słyszymy to cały czas, więc staramy się pić jej jak najwięcej. Dla zdrowia, dla lepszego wyglądu i zwiększenia energii.

Ale czy efekty będą takie jak oczekujemy, czy wręcz przeciwne?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad tym, czy woda którą pijesz faktycznie jest zdrowa?

Niektórzy piją wodę źródlaną, inni z kranu, a jeszcze inni mineralną z plastikowych, lub szklanych butelek. Ale która opcja jest najlepsza i czy w ogóle któraś jest dobra dla zdrowia?

Picie niewłaściwej wody nie jest obojętne na organizm

Woda, którą pijemy i na której przygotowujemy posiłki ma wpływ na starzenie się ciała. Zdrowie (i wygląd) skóry, stawów, naczyń krwionośnych, tworzenie się kamieni nerkowych i wątrobowych – to wszystko zależy w dużym stopniu od jakości wody, którą wprowadzamy do naszego ciała.

Kiedy nie zwracamy uwagi na jakość wody, świadomie rujnujemy nasze zdrowie i skracamy sobie życie.

Jeśli pijesz wodę złej jakości, organizm zużywa więcej anergii do przetworzenia jej, przez co mniej energii zostaje na regenerację komórkową i walkę z chorobami.

Pozornie zdrowa woda

Po gotowaniu wody w czajniku, możesz zobaczyć osad. Jego obecność oznacza, że woda zawiera nierozpuszczalny w organizmie wapń i żelazo.

Woda jest chlorowana. Chlor jest trujący, więc kiedy gromadzi się w organizmie powoli go zatruwa. Gotowanie wody nie sprawi, że on zniknie.Jeśli chciałbyś się pozbyć chloru z „kranowej” wody, po zagotowaniu musiałbyś odczekać jeszcze 2-3 godziny, aż chlor odparuje.

W wodzie z kranu są też zanieczyszczenia radioaktywne, których nie można się tak po prostu pozbyć.

Kiedy gotujesz wodę, pozbywasz się wielu szkodliwych substancji, ale też tlenu. W rezultacie woda traci swoją naturalną strukturę i staje się „martwa”.

Woda mineralna zawiera sole i dodatki, których organizm nie może przetworzyć. Niektóre z nich są wydalane z organizmu, ale reszta gromadzi się w stawach i męśniach co może prowadzić do deformacji.

Jaka ilość wody mineralnej jest bezpieczna?

Po 2-4 tygodniach picia takiej wody powinieneś zrobić sobie od niej przerwę trwającą 3-4 miesiące.

Jaką wodę powinienem pić?

Na północy Rosji żyją Yakutsi. Ich średnia długość życia przekracza 100 lat.

Żyją bardzo skromnie – nie mają wodociągów, ani studni i jedzą po kilka warzyw i owoców. Ogólnie rzecz biorąc jedzą bardzo mało i prawie nigdy nie chorują. nic dziwnego, że naukowcy są tak bardzo zainteresowani ich długowiecznością.

Ich tajemnica tkwi w wodzie, którą piją.

Dla ludzi najkorzystniejsza jest woda „strukturowana”. Występuję ona w warzywach i owocach, ale można ją też pozyskać z roztopionego lodu.

Yakutsi od kilku stuleci piją wodę z roztopionego lodowca.

Woda z lodu

Woda z roztopionego lodu nie dostarcza do organizmu niepotrzebnych ilości soli i wapnia, które stopniowo gromadzą się w naczyniach krwionośnych i stawach.

Picie strukturowanej wody pomoże ci zapobiec zaburzeniom krążenia krwi, chorobom przewodu pokarmowego, tworzeniu się kamieni nerkowych i wątroby oraz innych chorób. Taka woda pomoże ci też utrzymać ciało odpowiednio dotlenione, przez co będziesz mógł cieszyć się młodszym wyglądem – na odpowiednio nawodnionej, gładkiej skórze powstawanie zmarszczek będzie opóźnione.

Aby dłużej cieszyć się świetnym zdrowiem i wyglądem warto nauczyć się przygotowywać wodę z lodu.

Jak przygotować najzdrowszą wodę?

Zagotuj zwykłą wodę z kranu, nalej do garnka i zakryj przykrywką.Gdy woda ostygnie włóż ją do zamrażarki na 2-3 godziny. Kiedy na górze powstanie cienka warstwa lodu, przebij go i zlej pozostałą wodę do butelki (najlepiej szklanej).

Taka woda na dokładnie taki sam skład jak woda w ludzkim ciele, dlatego jest tak dobrze traktowana.

Nawet jedna szklanka wody przygotowanej w ten sposób rano, na pusty żołądek znacznie poprawi twoje zdrowie, wygląd i samopoczucie.

Comments (1)

  1. CZY ZAMROŻENIE WODY OŻYWI MARTWĄ, PRZEGOTOWANĄ WODĘ? NIE SĄDZĘ, MOŻE ZMIENIĆ CO NAJWYŻEJ JEJ
    STRUKTURĘ, ALE MARTWEJ WODY NIE WSKRZESI.

    12 grudnia 2018 Odpowiedz

Leave a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.